X

Mācībām un brīviem brīžiem

MATEMĀTIKAS OLIMPIĀDE 5.KLASEI
Špikeris skolēniem, kā uzrakstīt pieklājīgu vēstuli! smileIeteikumi skolēniem, kā organizēt sevi attālinātajam mācību darbam

Ieteikumi par attālinātās mācīšanās procesu skolēniemTiešā saite uz portālu Uzdevumi.lvSpied šeit--> uzdevumi.lv

Vairāk informācijas par eksāmeniem 9. un 12.klašu skolēniem

*  Ir vairāki būtiski iemesli, kuru dēļ eksāmenu sesija, ievērojot nepieciešamos nosacījumus, būtu jāīsteno.

*  Un atbildot uz jautājumu, kad būs pieejams precīzs eksāmenu grafiks? Tas tiks publicēts pēc tā apstiprināšanas Ministru kabinetā, ne vēlāk kā 1 mēnesi pirms eksāmenu sesijas sākuma.

*  Esošajā grafikā, kāds tas ir bijis līdz šim, nav plānotas būstiskas izmaiņas, izņemot eksāmenu sesijas sākuma datumu, tam pakārtojot pārējo eksāmenu laikus.

*  Ja meklē atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem par mācību darba organizēšanu ārkārtējā situācijā, ieskaties: https://izm.gov.lv/…/biezak-uzdotie-jautajumi-par-attalinat…

* Ja meklē atbalstošus materiālus un resursus, lai gatavotos šī gada noslēguma pārbaudījumiem, ieskaties: https://visc.gov.lv/aktualitates/info_20200318.shtml#paligs

    


Uzmanību vecāko klašu skolēniem! 

Ceturtdien, 30. aprīlī, plkst. 13.00 Valsts prezidents Egils Levits lasīs lekciju vecāko klašu skolēniem “Kāpēc 4. maijs?”. Lekcija būs veltīta Latvijas neatkarības atgūšanas 30. gadadienai, un tajā E. Levits stāstīs par to, kādi bija neatkarības atjaunošanas kustības mērķi un vērtības, kā arī par to, kāda ir Latvijas neatkarības atjaunošanas nozīme Eiropas un pasaules vēsturē.

Gan pirms lekcijas, gan lekcijas laikā skolēni Valsts prezidentam varēs uzdot jautājumus. Lekcijas ilgums kopā ar jautājumiem būs 40 min – tā noritēs no plkst. 13.00 līdz 13.40. Valsts prezidenta lekcijas garums būs apmēram 15 minūtes, pārējo laiku atvēlot skolēnu jautājumiem.

Lekciju būs iespējams skatīties Valsts prezidenta kancelejas YouTube kontā, kā arī tīmekļvietnē un Facebook un Twitter kontos.

Jautājumus Valsts prezidentam varēs iesūtīt WhatsApp vai sms veidā pa tālr. nr. +37128654369.

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai Valsts prezidenta kancelejas tīmekļvietnē, kā arī Facebook un Twitter kontos.Gatavošanās valsts pārbaudes darbiem

Lai skolēni varētu patstāvīgi gatavoties valsts pārbaudes darbiem, Valsts izglītības satura centrs piedāvā elektronisko resursu sarakstu un atbalsta materiālus, ko izmantot gatavojoties valsts pārbaudes darbiem.

Visus sagatavotos materiālus un elektroniskos resursus atradīsiet ŠEIT: https://visc.gov.lv/aktualitates/info_20200318.shtml#paligs


Iespēja izmantot bezmaksas mācību materiālus

Zvaigzne ABC, piedāvā bezmaksas platformu MĀCONIS, kur pieejami bezmakas digitālie risinājumi mācībām.
Māconis ir Apgāda Zvaigzne ABC izdoto tiešsaistes mācību materiālu lietošanas vietne. Šī vietne paredzēta mācību e-grāmatu un interaktīvo mācību materiālu lietošanai. Vairāk skatīt: https://maconis.zvaigzne.lv/

SKOLĒNIEM - Mācies jebkur! Gatavojies mācību stundām un atkārto zināšanas pirms pārbaudes darbiem datorā, planšetdatorā vai viedtālrunī!
VECĀKIEM - Palīdziet bērnam nostiprināt un papildināt zināšanas, izmantojot kvalitatīvu mācību saturu!

Izmantojiet iespeju bez maksas, līdz 30.jūnijam.

Valsts izglītības un satura centra informācija par TV kanālu TAVA KLASE 

 
    Latvija māca un mācās mājās

* Jau nākamajā nedēļā visā Latvijā būs pieejama atbalstoša TV platforma TAVA KLASE, lai skolotājiem, skolēniem un vecākiem palīdzētu īstenojot mācīšanos attālināti. Jau šobrīd interneta vietnē www.tavaklase.lv ir pieejams stundu saraksts nākamajai nedēļai (6.-9.aprīlis)

Viss saturs, kas tiks pārraidīts TV, būs pieejams www.tavaklase.lv

* Sekojiet informācijai www.tavaklase.lv - tuvākajā laikā tiks publicētas plānoto stundu tēmas, lai būtu vieglāk saplānot mācību saturu, tajā iekļaujot arī TV kanālu piedāvātās mācību stundas!

  

https://www.facebook.com/387300134735809/posts/2015070751958731/?d=n


Jaunumi no Latvijas Nacionālās bibliotēkasLīdz 14. aprīlim vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, ikvienam (neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas) brīvā piekļuvē pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) grāmatu kolekcijai gramatas.lndb.lv. Tajā lasāmas ap 10000 komerciālajā apritē neesošas grāmatas – no 16. gadsimta līdz 21. gadsimta sākumam.

 Grāmatu kolekcijā ietilpst: izdevumi, kuru izsniegšana lasītājiem apdraud grāmatu fizisko stāvokli – galvenokārt līdz 19. gadsimtam (ieskaitot) un 20. gadsimta sākumā izdoti darbi, kuri LNB krājumā ir vienā vai dažos eksemplāros; nozīmīgākie darbi par Latvijas vēsturi un kultūru, t. sk. trimdā izdotie; ievērojamu latviešu literatūras klasiķu nozīmīgākie darbi (t. sk. kopotie raksti, nozīmīgāko darbu pirmizdevumi), arī bērnu literatūras klasika; nozīmīgākie darbi atsevišķās/konkrētās nozarēs, sākot no 19. gadsimta līdz mūsdienām, t. sk. uzziņu literatūra, gadagrāmatas.

 Vairāk par šo iespēju: https://www.biblioteka.lv/digitalizeto-gramatu-portals-briva-piekluve-lidz-14-aprilim/

 Aktualitātes un jaunumi par LNB piedāvājumu: www.lnb.lv 


Par attālināto mācīšanos un pašdisciplīnu
Portālā uzvediba.lv pieejam aktuāla un noderīga informācija par attālināto mācību procesu, un kā to vieglāk produktīvi aizvadīt. Izvēlies sadaļu "LASĪTAVA" un atrod to, kas tev ir aktuāli!

Vērtīgs raksts par pašdisciplīnu šeit: http://www.uzvediba.lv/blogs/params/post/2049368/viens-pats-majas-un-pasdisciplina

Lai laba lasīšana!


IZM izveido izglītojošu TV kanālu “TAVA KLASE”
Lai veicinātu attālināto mācību pieejamību, kvalitatīva satura apgūšanu un sniegtu lielāku atbalstu vecākiem, īpaši sākumskolas posmā, valdība šodien, 2020. gada 31. martā, atbalstīja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) iniciatīvu par jauna izglītojoša TV kanāla “TAVA KLASE’’ izveidi.

Plānots, ka 6.aprīļa līdz 29.maijam darbadienās no plkst. 9.00 līdz 13.40 kanālā “ReTV” tiks pārraidītas mācību stundas 1.-4.klašu skolēniem, bet kanālā “Sportacentrs.com TV” no plkst. 9.00 līdz 16.40 - mācību stundas 5., 6., kā arī 9. un 12.klašu skolēniem.

Projekts tiek īstenots sadarbībā ar iniciatīvas grupu “Vecāki par labāku izglītību”, paredzot oriģināla mācību satura izveidi un tā pārraidīšanu bezmaksas televīzijas platformās “ReTV” un “Sportacentrs.com TV”. Projekta tehnoloģiskie partneri ir “Telia Latvija” un “Veset’’, kas nodrošina TV kanālu izspēles pakalpojumus, kā arī apraidi internetā, platformā “tavaklase.lv”.

Mācību stundas veidos 20 minūšu gari audiovizuāli materiāli, kuros pedagogi, savas jomas entuziasti no dažādām Latvijas pilsētām, mācību priekšmetus pasniegs interesantā un skolēnus uzrunājošā veidā. Mācību saturs tiek veidots tā, lai mazo klašu skolēni pēc katra priekšmeta var paspēt izpildīt kādu uzdevumu un pārorientēties uz nākamo mācību priekšmetu.

Kanālā būs iespējams atkārtot Dziesmu un deju svētku repertuāru kopdziedāšanā, deju nodarbībās, tāpat kopā sportot, apgūt teātra spēles elementus, robotiku, animācijas pamatus, kā arī iepazīt Latvijas mazākumtautību valodas.

Iecerēts, ka jau pēc Lieldienām mācību programmu saturs tiks nodrošināts nedēļu iepriekš, ļaujot vispārizglītojošo skolu pedagogiem mērķtiecīgi plānot izglītojošā kanāla programmu savā nodarbību grafikā.

Projekts “TAVA KLASE” risinās vairākas būtiskas problēmas, kas identificētas pirmajā attālināto mācību nedēļā. Viena no tām – nepieciešamība pēc kvalitatīvas mācību vides 1.-6.klašu skolēniem, kas, pēc ekspertu teiktā, nevar apgūt tik lielu mācību vielas apjomu patstāvīgi. Projekts arī atvieglos attālināto mācību procesu ģimenēs, kurās ir vairāki skolēni, jo virszemes TV pārklājums ir 97% valsts teritorijas. Tāpat tiek radītas līdzvērtīgas izglītības iespējas visā Latvijā, mazinot nevienlīdzību, kas rodas skolotāju vai infrastruktūras trūkuma vai nepieejamības dēļ.

Šādu inovatīvu pieeju, veidojot mācību kanālus ārkārtas situācijā, nodrošinot attālinātās mācības, izmanto arī vairākās citās Eiropas valstīs: Čehijā, Spānijā, Francijā, Horvātijā, Rumānijā, Slovākijā un Slovēnijā.

Sagatavotais mācību materiāls var tikt izmantots arī klātienes mācību procesā, un tas ir vērsts uz skolotāja profesijas prestiža celšanu, jo pirmoreiz Latvijas vēsturē IZM būs savs izglītojošais kanāls.
Projekta īstenošanai valdība nolēma piešķirt 365 208 eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem audiovizuālā satura radīšanai un izplatīšanai, tostarp ar bezmaksas televīzijas programmu starpniecībuNoderīgi - Eiropas eksāmens 7., 8., 9. maijā!Latvijas iedzīvotāju zinātkāri un aktivitāti jau sesto gadu pēc kārtas Eiropas dienā apliecina nevis vārdi, bet darbi – dalība Eiropas eksāmenā, kas notiek tiešsaistē www.esmaja.lv. Eiropas eksāmena mērķis ir rosināt zinātkāri un pilnveidot zināšanas par mums, Latviju, Eiropas Savienību, kā arī sekmēt piederību demokrātiskai Eiropai, atzīmējot Eiropas dienu.

Lai ļautu Eiropas eksāmenā piedalīties pēc iespējas plašākam dalībnieku skaitam, šogad tas notiks 7., 8., 9. maijā. Prieks, ka katru gadu dalībnieku skaits aug. 2019. gadā Eiropas eksāmenā piedalījās jau teju 20 000 dalībnieki, aktīvākie no tiem – skolēni.

Svarīgākais par Eiropas eksāmenu:

- Eiropas eksāmenā katrs dalībnieks piedalās individuāli, izvēloties sev piemēroto vecuma grupu (5.-6.klase, 7.-9.klase, vidusskola) vai jautājumu grūtības pakāpi (pieaugušajiem jautājumi dalīti trīs grūtības pakāpēs);

- Eiropas eksāmenā jāatbild uz 20 jautājumiem;

- Pēc Eiropas eksāmena nokārtošanas, dalībnieks e-pastā saņem Apliecinājumu par dalību un uzzina iegūto punktu skaitu. Daudzas Latvijas skolas iegūtos punktus pārvērš atzīmēs;

- Labākie saņem balvas! Šogad tiks apbalvota arī aktīvākā klase, balvā – moderns galda tenisa galds un aprīkojums.

 

Ko var darīt jau šobrīd?

- Sīkāk par Eiropas eksāmenu ŠEIT;

- ES mājas interneta vietnē esmaja.lv var iepazīties ar mācību materiālu kopu “Vitamīns ES”, ko vērtīgi izmantot mācību procesā;

- Sekot mums sociālajos medijos – Facebook @esmajalv un @EiropasEksamens, kā arī Instagram @esmajalv, piedalīties dažādos konkursos, iegūt jaunas zināšanas, atbildot uz āķīgiem jautājumiem vai risinot rēbusus un sekojot līdzi aktualitātēm;

- Piesakiet skolu dalībai eksāmenā ŠEIT (pieteikšanās vēlama, bet nav obligāta).

 

Eiropas eksāmenu organizē Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā.