X

Tuvākie notikumi

25 apr 2024 Pavasara dzejoļu konkurss 4.-9.klasēm 26 apr 2024 Olimpiskā diena 2024 26 – 27 apr 2024 Lielā talka Sējas skolā 30 apr 2024 Pavasara dzejoļu konkurss 1.-3. klasēm

Tikšanās ar Sējas skolas absolventu

2024. gada 9. februāris

Tikšanās ar Sējas skolas absolventu Karjeras izglītības programmas ietvaros 9.februārī skolā viesojās bijušais mūsu audzēknis, 2019.gada absolvents Henrijs Kozlovskis. Viņš tikās ar skolēniem gan skolas zālē kuplākā pulkā, gan ar 5.klases audzēkņiem klases stundā, stāstot par savu līdzšinējo ceļu izglītībā un atbildot uz daudzveidīgajiem ieinteresēto skolēnu jautājumiem. Pēc Sējas pamatskolas beigšanas Henrijs 4 gadus mācījies Cēsu Alfrēda Kalniņa Mūzikas vidusskolā un pabeidzis tur klarnetes klasi. Taču turpināt izglītību klasiskās mūzikas apguvē Mūzikas akadēmijā nav vēlējies. Viņu nepārvarami vilinājusi skatuve tās daudzveidībā un radošumā, vēlējies kļūt par aktieri muzikālā teātrī. Tālākās izglītības mērķus un plānus nācies arī mainīt un koriģēt, jo studētgribošu jauniešu akriera profesijā šobrīd Latvijā ir ļoti daudz un no potenciālā studenta tiek prasītas ārkārtīgi daudzpusīgas spējas un talanti. Neveiksmes un kļūdīšanās Henrija pārliecību par izvēlētā ceļa pareizību tikai stiprinānājušas un šobrīd viņš ir Latvijas Mūzikas akadēmijas Dailes teātra kursa - muzikālais aktieris - students. Kā pats Henrijs teica: "Kad vienas durvis tev priekšā aizveras, kādas citas atveras."
Ar prieku un sajūsmu viņš stāstīja jauniešiem par iespēju mācīties lielu skatuves meistaru vadībā un jau tagad paretam būt uz lielās Dailes teātra skatuves.
Viņš rosināja skolēnus cītīgi mācīties, lasīt grāmatas, nenobīties no grūtībām, ja kas neveicas, piedalīties pulciņos, aktivitātēs, mācīties arī ārpus skolas, atrast interesantas nodarbes, jo dzīvē būs noderīgas visas prasmes, ko esi apguvis un iemācījies.
Sevišķi viņš uzsvēra komunikācijas un saskarsmes prasmes un ieguvumus no grāmatu lasīšanas. Atzinās, ka visu pamatskolas laiku nācies iztikt bez mobilā telefona, vecāki uzskatījuši to par lieku, par ko viņš tagad ir pateicīgs, jo pieticis laika sevis izglītošanai. Henrijs atzinīgi novērtēja Sējas skolas laikā iegūto, aicināja jauniešus cienīt un atbalstīt skolotājus un  savas ģimenes, jo tas ir pamats veiksmīgai turpmākai dzīvei jebkurā jomā, jebkurā profesijā.
Atvadoties Henrijs apsolīja savu bijušo skolu apciemot vēl, iespējams, ar kādu pārsteigumu.
Paldies par šo sirsnīgo tikšanos un stāstiem, kas iedvesmo!