X

Sējas mazpulcēnu pavasaris

2021. gada 21. maijs

Sējas mazpulcēnu pavasaris

Sējas mazpulcēnu pavasaris.

Ārā iestājies pavasaris. Visi sēj, stāda un jau ravē. Arī Sējas mazpulkam iesācies projektu īstenošanas laiks. Jau no gada sākuma mazpulcēni lolo sapņus par kādu sev tīkamu projektu. Un nu ir pienācis brīdis, kad tos jāsāk īstenot.

Šogad mūsu mazpulcēni ir izvēlējušies īsteno vairākus lielus projektus:

  1. Seši mazpulcēni – Toms Nazarovs, Kristiāna un Ritvars Laivenieki, Heinrihs un Amēlija Meieri, kā arī Aleksa Teihmane īsteno biznesa projektu “Ķirbis” sadarbībā ar Z/S “Ezerkauliņi”. Piedalīsies apmācībās, kas saistītas ar ķirbju audzēšanu.

Biznesa projekta uzdevumi:

izaudzēt vismaz 100 kg Hokaido tipa ķirbjus;

pārdot vismaz 75% no izaudzētās ražas vietējos tirdziņos, ēdināšanas uzņēmumos vai veikalos.

  1. Trīs mazpulcēni – Sindija Santa Zauere, Elīna Babicka un Sofija Šakina īsteno zālāju izpētes projektu “Dzīvā augsne”, sadarbībā ar nodibinājumu “Vides risinājumu institūts”

jaunieši veiks augšņu izpēti pēc vienkāršām, bet zinātniski atzītām metodēm – augsnes struktūras noteikšanas un tējas maisiņu metodes. Papildu jaunieši pētīs augsnē mītošo organismu daudzveidību un to nozīmi augsnes auglības un dabas daudzveidības nodrošināšanā. Piedalīsies semināros, mācīsies pētīt dabu.

  1. Projekts, ko īsteno Sabīne Atraste ir “Izaugsmes stāsts Latvijai”

Projekta mērķis ir veicināt jauniešos patriotismu, piederības sajūtu savai valstij un dzīvesvietai, kā arī radīt izpratni par izaugsmes priekšnosacījumiem. Mazpulcēns izvēlēsies sev nozīmīgu vietu vai procesu, piemēram, dzimtās mājas, skolu, kādu svētku tradīciju savā pagastā, izpētīs, kā tas ir mainījies laika gaitā. Izteiks savu viedokli par šīs vietas, iestādes, tradīcijas vai uzņēmuma attīstības gaitu nākamo 5 ─ 10 gadu laikā un par to, ko jaunietis var darīt, lai aprakstītā vieta, iestāde, tradīcija vai uzņēmums nezaudētu savu nozīmi nākotnē.

  1. Projekts, ko īsteno Sanita un Sindija Ilgavīzes, ir “Pašai sava zemeņu dobe”, kurā meitenes pētīs un salīdzinās zemeņu šķirnes. Pētīs, kā atšķirīgas kopšanas metodes ietekmē zemeņu ražu.
  2. Bet divi mazpulcēni Zane Strazdiņa un Matīss Nazarovs savu projektu “Jaunieši IzAicina” jau ir īstenojuši. Vēl tikai atskaites un projekta aizstāvēšana kopā ar citiem mazpulcēniem Rudens projektu forumā.

Tā kā šis projekts ir ļoti veiksmīgi īstenots, tad šoreiz gribu pastāstīt tieši vairāk par to.

Projekta mērķis: veicināt jauniešu uzņēmību sabiedrisku projektu īstenošanā.

Ko jaunieši darīja?

- Noskaidroja, ka daudzus mazpulcēnus uztrauca jautājums “Vai tiešām arī šogad pandēmijas dēļ nebūs Mazpulku sporta spēles “Zaļais starts”?

- Pieteica Mazpulku Padomei savu dalību projektā “Jaunieši IzAicina” un apņēmās noorganizēt Mazpulku sporta spēles “Zaļais starts” visā Latvijā.

- Izdomāja, kā atrisināt šo problēmu. Lai arī šajā gadā nevar tikties visi kopā, šogad Sējas mazpulcēni Zane un Matīss ir parūpējušies, lai sporta spēles norisinātos tiešsaistē, jūsu izvēlētā vietā. Katrai komandai būs jāmēro 5 km maršruts, kurā jāizpilda dažādi Online uzdevumi.

- Meklēja resursus un piesaistīja finansējumu, runāja ar uzņēmējiem. Īpašu paldies jaunieši saka Sējas pašvaldībai un uzņēmējiem Ērikam un Andai Miķelsoniem no “KREDER FACTORY SIA” par iespēju īstenot ideju.

- Tikās ar mēdiju pārstāvjiem.

- Īstenoja sava ideju dzīvē. (https://www.facebook.com/sejas.mazpulks) Lūk dažas atziņas par paveikto:

“Ja strādā pasaulē foršākajā jaunatnes organizācijā Latvijas Mazpulki - Latvian 4H, tad ir prieks darba svētkus svinēt darbā. Un kas to būtu domājis, ka pandēmija mums atņems tradicionālās sporta spēles, un kas to būtu domājis, ka tehnoloģijas ļaus mums saglabāt tradīcijas un svinēt sporta spēles katram savā ciemā, bet kopā Zoom un WhatCapp.

Lutriņi; Kalupe; Staļģene; Daugmale; Sūnas; Alūksne; Tume; Irlava; Ērģeme; Špoģi; Kārķi: Valdemārpils; Lestene; Aizupe; Strautiņi; Rīga; Jēkabpils – visa Latvija kopā, katrs savā ciemā, mazpulkos.

Īpašais paldies Zanei un Matīsam no Sējas Mazpulks par ideju un iniciatīvas īstenošanu.“ Gundega Jēkabsone, Latvijas Mazpulku padomes priekšsēdētāja.

“Paldies vēlreiz Sējai! Beidzot es arī esmu mājās. Mēs turp gājām 5 km, pēc tam vēl 2 km līdz briežu dārzam un pēc tam atpakaļ. Mans pandēmijas kustību rekords :) Un dzeguze aizkūkoja. Tātad turpinājumā visu vasaru jākustas. Liels, liels PALDIES!” Džūkstes mazpulks.

“Paldies par visu! Man visi bērni un vecāki sacīja, ka bijusi brīnišķīga diena!” Kārķu mazpulks. Un vēl daudz citu paldies…

Pārējiem mazpulcēniem savi projekti vēl tikai sākuma stadijā. Tādēļ novēlu veiksmi visiem mazpulcēniem īstenojot savus projektus!

Mūsu Sējas mazpulka jaunieši aug par čakliem, sociāli atbildīgiem un zinātkāriem savas zemes, sava novada patriotiem. Par to milzīgu paldies jāsaka jauniešu ģimenēm, Sējas novada domei un mūsu biedrībai Latvijas Mazpulki, kuras pamatvērtības 4H (H - laba sirds, H – laba veselība, H – ass prāts, H – čaklas rokas) iedvesmo mūsu jauniešus.

 

Sējas mazpulka vadītāja Rudīte Smirnova

No galerijas

Mazpulcēnu pavasaris -
Mazpulcēnu pavasaris -
Mazpulcēnu pavasaris -
Mazpulcēnu pavasaris -
Mazpulcēnu pavasaris -
Mazpulcēnu pavasaris -
Mazpulcēnu pavasaris -
Mazpulcēnu pavasaris -