X

Makulatūras vākšanas konkurss 2020

2021. gada 14. maijs

Makulatūras vākšanas konkurss 2020 “Zaļā josta” sadarbībā ar SIA “Līgatnes papīrs”, SIA “Balticfloc”, SIA “AP Kaudzītes”, AS “Latvijas valsts meži”, SIA “Pilsētvides serviss”, "Lautus vide" PS un Valsts izglītības satura centru arī 2020/2021. mācību gadā aicināja Latvijas pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestādes iesaistīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, vācot makulatūru un sacenšoties ar citām Latvijas izglītības iestādēm savāktajā makulatūras apjomā.
Konkurss ik gadus apvieno simtiem izglītības iestāžu un tūkstošiem bērnu, lai, vācot makulatūru, kopīgi saudzētu un taupītu dabas resursus, tādējādi vēršot bērnu un jauniešu uzmanību makulatūras šķirošanas nepieciešamībai un nozīmei ikdienas dzīvē, kā arī veidotu izpratni, ka pareizi sašķiroti un pārstrādei nodoti atkritumi kļūst par vērtīgām izejvielām jaunu produktu ražošanā. 
Konkursa ietvaros iespējams vākt biroja, kopējamo, piezīmju, zīmēšanas papīru, grāmatas, avīzes, žurnālus, bukletus, katalogus, burtnīcas, klades, kā arī salocītus kartona iepakojumus. Konkursam netiek pieņemtas fotogrāfijas, izlietoti papīra trauki un uzlīmes, kā arī slapja un netīra makulatūra.
“Zaļā josta” ar prieku paziņo, ka ir noslēdzies 2020./2021. mācību gada makulatūras vākšanas konkurss. Šogad tas ir noritējis izaicinošā Covid-19 izraisītā vīrusa ēnā, tomēr savāktais makulatūras apjoms sniedz gandarījumu. Dalībai konkursā reģistrējās 349 izglītības iestādes. Konkursa ietvaros ir savākti 587, 972.00 kg makulatūras.

Jāatzīst, ka Sējas pamatskolai šogad makulatūras vākšanas konkursā veicies pat ļoti labi, jo iegūtas veselas divas balvas!

Nominācijā: 
Pēc visvairāk savāktā makulatūras daudzuma izglītības iestādē par uzvarētājiem tiek atzīti: 

1.vieta – Sējas pamatskola – savākti 36650 kg makulatūras; 
2.vieta – Ķekavas vidusskola – savākti  16706 kg makulatūras;
3.vieta – Ludzas pilsētas ģimnāzija – savākti  16086 kg makulatūras.


Nominācijā: 
Pēc savāktā makulatūras daudzuma uz vienu audzēkni izglītības iestādē par uzvarētājiem tiek atzīti: 

1.vieta – Audriņu pamatskola - 331.53 kg makulatūras uz vienu audzēkni;
2.vieta – Sējas pamatskola - 302.89 kg makulatūras uz vienu audzēkni;
3.vieta – Staiceles pamatskolas pirmskolas grupas - 198.41 kg makulatūras uz vienu audzēkni.

Katra skola, kas piedalījās konkursā, par katru savākto makulatūras tonnu saņems 5 kg jauna papīra!
Kā arī Sējas skola, par uzvaru nominācijā "Visvairāk savāktais makulatūras daudzums izglītības iestādē", saņems naudas balvu veselīga dzīvesveida stiprināšanai, ko dāvā SIA “Zaļā josta;
Savukārt par otro vietu nominācijā  "Visvairāk savāktais makulatūras daudzums uz vienu audzēkni", Sējas skola saņems naudas balvu veselīga dzīvesveida stiprināšanai, ko dāvā SIA “Zaļā josta”, un balvu 80 EUR vērtībā stādu iegādei AS “Latvijas valsts meži” kokaudzētavās, ko dāvā AS “Latvijas valsts meži”.

Paldies visiem skolēniem, vecākiem, skolotājiem un pārējiem atbalstītājiem, kas piedalījās makulatūras vākšanā!