X

Tuvākie notikumi

22 jūn 2023 Sējas pamatskolas 9.klases izlaidums

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena

2022. gada 25. marts

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena 1949. gada 25. marta deportācijas ir viena no drūmākajām Latvijas vēstures lappusēm. Īstenojot operāciju “Krasta banga” (Priboj), dažu dienu laikā padomju okupantu vara veica otro Latvijas iedzīvotāju masu deportāciju, kas tiešā veidā skāra ap 2,2% jeb līdz pat 44 tūkstošiem Latvijas iedzīvotāju, tai skaitā tika izvesti ap 11 tūkstošiem bērnu.
Pieminot visus, kas cietuši no padomju varas deportācijām, arī Sējas skolas skolēni, kā ierasts, 25.martā pulcējās pie komunistiskajā terorā cietušo sējiešu piemiņas akmens. Bērni klausījās atmiņas stāstos par baiso laiku no senioriem, kas personīgi šo visu piedzīvojuši. Savukārt bērni senioriem vēltīja skaistas dzejas rindas un sirsnīgas dziesmas, piemiņas akmens pakāji noklājot ar ziediem, pūpolu zariem un svecītēm.

No galerijas

Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena -
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena -
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena -
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena -
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena -
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena -
Komunistiskā genocīda upuru piemiņas diena -