X

Eiropas medus brokastis

2022. gada 21. novembris

Eiropas medus brokastis
Eiropas medus brokastis (European Honey Breakfast) ir sociāli izglītojoša kampaņa, kuru 2007. gadā aizsāka Slovēnijas biškopji, kuras mērķis ir izglītot bērnudārzniekus un skolēnus par bitēm, medu, bišu nozīmi tautsaimniecībā, dodot bērniem bez maksas degustēt, nogaršot medu un citus biškopības produktus. Nu jau šī akcija izvērsusies pa visu Eiropu, novembra trešo piektdienu pasludinot par Eiropas Medus brokastīm. 2013. gadā šai kampaņai pievienojāmies arī mēs – Latvijas Biškopības biedrība, starp citu, mēs esam lielākā nevalstiskā lauksaimniecības nozares organizācija, kas apvieno vairāk nekā 3400 biškopjus no visas Latvijas.

Šogad kampaņa pēc divu gadu pārtraukuma norisināsies klātienē, kur Latvijas izglītības iestādēs viesosies mūsu biedrības biškopji, kuri stāstīs par medusbitēm un apputeksnētājiem, medu un bišu produktiem, un, protams, piedāvās medus un citu bišu produktu degustēšanu.

Arī Sējas skolā, 23.novembrī, bērniem norisināsies izglītojošas nodarbības un medus degustācijas kopā ar profesionāliem biškopjiem, Eiropas medus brokastu projekta ietvaros.