X

Eiropas gada koks Latvijā - Sējas dižozols

2022. gada 23. novembris

Eiropas gada koks Latvijā - Sējas dižozols
Ar savu stāstu par "Eiropas gada koku Latvijā 2022" šogad kļuvis Sējas pagastā lepni augošais ozols, kas savas saknes dzen līdzās Sējas muižai.


Konkurss Eiropas Gada koks citās Eiropas valstīs notiek no 2002. gada, Latvijā to organizē Latvijas Mežu sertifikācijas padome un Latvijas Meža īpašnieku biedrība. Konkursa mērķis ir izcelt vecos kokus kā nozīmīgu dabas un kultūras mantojuma daļu, kas ir pelnījusi rūpes un aizsardzību.

Atšķirībā no citiem līdzīgiem konkursiem, Eiropas Gada koka konkurss nefokusējas uz koka skaistumu vai vecumu, bet gan uz koka stāstu un tā saistību ar cilvēkiem. Konkursā tiek meklēti koki, kas ir kļuvuši par daļu no kopienas.

Piektdien, 25. novembrī, plkst.13:00 pie Sējas ozola notiks konkursa laureātu sveikšana, pulcinot ne vien konkursa organizatorus un dalībniekus, bet arī Saulkrastu novada pašvaldības, Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes Zemgales reģionālās nodaļas pārstāvjus un vietējos iedzīvotājus.

Arī Sējas skolas skolēni piedalīsies sveikšanas pasākumā, tāpēc lūgums saģērbties silti!
Transports skolēniem no skolas un mājās tiks nodrošināts.