X

Tuvākie notikumi

25 apr 2024 Pavasara dzejoļu konkurss 4.-9.klasēm 26 apr 2024 Olimpiskā diena 2024 26 – 27 apr 2024 Lielā talka Sējas skolā 30 apr 2024 Pavasara dzejoļu konkurss 1.-3. klasēm

Dažādo kurpju diena

2023. gada 13. septembris

Dažādo kurpju diena

15. septembris ir diena, kad katrā kājā uzvilkt atšķirīgu apavu, tādējādi simboliski paužot sapratni un pieņemšanu deinstitucionalizācijas mērķa grupām – bērniem ar funkcionāliem un cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem, kā arī bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un jauniešiem.
KĀPĒC?
Sabiedrībā bieži sastopami aizspriedumi pret cilvēkiem ar funkcionāliem un garīga rakstura traucējumiem, bez vecāku gādības palikušajiem bērniem un jauniešiem – reizēm viņi nepamatoti tiek uzskatīti par bīstamiem un nekontrolējamiem vai nevarīgiem tikai tāpēc, ka lielākajai sabiedrības daļai nav saprotami. Aizspriedumi un noraidošā attieksme ir lielākā barjera dzīvei ārpus institūcijām, tā neļauj justies pilnvērtīgiem un nereti veicina pašizolāciju.
Katrs no mums ir unikāls. Tikai “iekāpjot otra kurpēs”, spējam saskatīt mūsu līdzības. Izprotot un pieņemot, mēs veidojam sabiedrību iekļaujošāku un dzīvi labāku – citiem un paši sev.
KĀ?
Paud atbalstu, katrā kājā uzvelkot atšķirīgu apavu visas dienas garumā vai konkrētā laikā. Vari parādīt to sociālajos tīklos, pievienojot mirkļbirku #IEKĀPOTRAKURPĒS, un iesaistīt arī apkārtējos, piemēram, īstenojot Dažādo kurpju dienu darba vietā, savā vai bērna mācību iestādē u.c
KUR?
Visā Latvijā, ikviens, visas dienas garumā.
 
Piedalies arī Tu! Iekāp otra kurpēs!

No galerijas

Dažādo kurpju diena -
Dažādo kurpju diena -
Dažādo kurpju diena -
Dažādo kurpju diena -
Dažādo kurpju diena -
Dažādo kurpju diena -
Dažādo kurpju diena -
Dažādo kurpju diena -
Dažādo kurpju diena -