X

Tuvākie notikumi

28 sep 2023 Fotografēšanās 29 sep 2023 Miķeļdienas tirdziņš Sējas skolā 29 sep 2023 Skolotāju diena

Aicinām skatīties Skaļās lasīšanas sacensību finālu un atbalstīt Sējas skolas skolnieci Danielu!

2021. gada 24. septembris

Aicinām skatīties Skaļās lasīšanas sacensību finālu un atbalstīt Sējas skolas skolnieci Danielu!

Sestdien, 25. septembrī, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa  zālē sāksies Nacionālo skaļās lasīšanas sacensību fināls.  Rīgā ieradīsies reģionālie lasīšanas čempioni no visas Latvijas, tai skaitā arī Sējas pamatskolas skolniece - Daniela Maksimova, kura uzvarēja Rīgas reģionālajā finālā.

 “Skaļā lasīšana” ir daudzpakāpju sacensības, kas vispirms notiek klasē, tad skolā vai bibliotēkā, reģionā un noslēgumā valsts finālā. Šogad Rīgā ieradīsies ap 30 reģionālie lasīšanas čempioni, klātienē viņus atbalstīs ierobežots līdzjutēju skaits – katram četri, bet video tiešraidē LNB FB  https://www.facebook.com/lnb.lv/live_videos/ sacensības varēs vērot neierobežots interesentu skaits, kā arī ieraksts būs pieejams arī pēc pasākuma norises.

Reģionālo čempionu rindās ir deviņi zēni un 21 meitene. Literatūras izvēle savam lasījumam ir ļoti daudzveidīga.
 Sacensību vērtēs sirsnīga un grāmatas mīloša žūrija – rakstniece Zane Zusta, izdevēja un redaktore Evija Veide, aktrise Agnese Budovska, mūziķis Atis Auzāns  un rakstnieks Osvalds Zebris. 

 Jau kopš 2017. gada LNB kopā ar Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padomi, bibliotēkām un skolām visā Latvijā aicina bērnus piedalīties spraigā lasīšanas sacensībā. Lai cik sarežģīts ir šis pandēmijas laiks, lasīšanai tas nav šķērslis.  Daudzi tūkstoši 5. klašu skolēni bija entuziasma pilni un vēlējās iemācīties lasīt tā, lai visiem būtu interesanti klausīties. Piesakot sevi finālam, reģionālie čempioni ir iesūtījuši savas vizītkartes, kur nepārprotami spilgti izpaužas lasīšanas aktualitāte un nozīmība viņu dzīvē: “Mani iepriecina lasīšana un man tas ļoti patīk”, “Grāmata man ir svarīga, jo kad es satraucos, es vienkārši lasu, man tas palīdz”, “Lasot esmu priecīga par sevi. Lasīšana sniedz emocijas un prieku visvairāk”, “Es lasu grāmatas, jo tad es jūtos tā, ka grāmata ir daļa no manas dzīves”, “…ir iespēja aizceļot uz dažādām vietām un nokļūt dažādos laikos”, “Viena no lasīšanas lieliskajām lietām ir tā, ka tajā var atrast negaidītas atbildes uz jautājumiem, kas uztrauc vai interesē mani”. Ar visiem vēstījumiem var iepazīties LNB FB profilā.

Aicinām visus atbalstīt Danielu un pieslēgties Skaļās lasīšanas sacensības fināla video tiešraidei LNB Facebook kontā -  https://www.facebook.com/lnb.lv/live_videos/ jau šo sestdien, 25.septembrī plkst. 12:00!