Skolēnu pašpārvalde

Skolēnu pašpārvaldes rīkotā Erudīcijas konkursa “Latvija 104”

Rezultāti:

1.klašu grupa
  1.v. Evelīna Piekalnīte
  2. v. Aleksandrs Petruņko
  3.v. Andrejs Červoņecs
         Ralfs Nazarovs

2.-3.klašu grupa
  1.v. Anna Kaļva
  2.v. Kristaps Čaupals
  3.v. Ance Iekļava

4.-6.klašu grupa
  1.v. Eva Šauriņa
  2.v. Olivers Jonass
  3.v. Paula Svilāne

7.-9.klašu grupa
  1.v. Marta Laurinoviča
  2.v. Rūta Kriviša
  3.v. Renārs Ozoliņš

Pašpārvaldes saliedēšanas un stiprināšanas projekta

Skolēnu rudens brīvlaikā 2022.gada 24. oktobrī JSPA organizētā “Pašpārvaldes saliedēšanas un stiprināšanas projekta” ietvaros Sējas pamatskolas skolēnu pašpārvaldes dalībnieki ar sabiedrisko transportu devās uz Saulkrastiem, lai tiktos ar Saulkrastu novada vidusskolas skolēnu līdzpārvaldes dalībniekiem. Sadraudzības pasākuma laikā mūs iepazīstināja ar Saulkrastu novada vidusskolas abām ēkām un Jauniešu māju Saulkrastos.
Tikšanās laikā abu skolu jaunieši dalījās pieredzē par dalību skolēnu pašpārvaldē savā skolā, aktualitātēm novadā, kā arī izstrādāja koncepciju kopīgam skolu pasākumam Saulkrastu novadā, kas varētu notikt pavasarī. Tikšanās noslēgumā neliela ekskursija pa Saulkrastiem un pikniks jūras krastā. Liels paldies Saulkrastu novada vidusskolas  līdzpārvaldes koordinatorei Vijai Skudrai un līdzpārvaldes dalībniecēm Zanei, Sofija un Irmai, kā arī Jauniešu mājas darbiniecei Monikai par laipno un silto uzņemšanu.

Skolēnu pašpārvalde aicina!

Skolēnu pašpārvalde aicina visus skolas skolēnus piedalīties pašpārvaldes organizētajā viktorīnā par Latviju!

Mistisko tērpu dienas konkurss!

Skolēnu pašpārvaldes saliedēšanās pasākums

30. septembra pēcpusdienā skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem JSPA “Skolēnu pašpārvaldes saliedēšanas un stiprināšanas projekta” ietvaros notika mācības ar vieslektori Justīni Buliņu.

Mācību laikā skolēniem tika izskaidrota pašpārvaldes loma un nozīme skolas dzīvē. Caur komandu uzdevumiem skolēni saprata, cik būtiski ir būt saliedētiem, lai spētu pieņemt labāko risinājumu un plānojumu jebkura uzdevuma veikšanai. Tikai tad, ja skolēnu pašpārvaldes komanda ir saliedēta un vienota, tai izdosies uzlabot gaisotni skolā.

Pēc tikšanās ar vieslektori devāmies uz mājturības centru vingrināties picu cepšanā. Pašu ceptās picas izdevās ļoti garšīgas. Vakara noslēgumā jaunākie pašpārvaldes dalībnieki secināja, ka darbs pašpārvaldē ne būt nav apgrūtinošs, bet gan interesants, jautrs un noderīgs.

Sējas pamatskolā jau vairākus gadus darbojas skolēnu pašpārvalde. Tās sastāvā ir skolēni no 5. līdz 9.klasei. Viņi uzklausa skolēnu idejas, iesaistās dažādu pasākumu rīkošanā, kā arī veicina skolas dzīves uzlabošanu.

Skolēnu pašpārvaldes darbu iepriekšējos gados ir ietekmējusi pandēmija un attālinātās mācības, tāpēc 2022.gada maijā skolēnu pašpārvaldes dalībnieki un viņu koordinatore apmeklēja JSPA rīkotās mācības “Kontakts”, kuru ietvaros tās dalībnieki vairāk uzzināja par skolēnu pašpārvaldes darbības iespējām. Viena no tām ir iesaistīties dažādos JSPA organizētajos projektos. Uzrakstot aktivitāšu plānu un budžeta tāmi JSPA organizētajam skolēnu pašpārvaldes stiprināšanas un saliedēšanas projektam, esam ieguvuši finansējumu 1000 € apmērā tā realizācijai. Šis projekts ilgs no 2022.gada 15.augusta līdz 2023.gada 31.janvārim. Tā ietvaros Sējas pamatskolas skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem būs iespēja apmeklēt izglītojošas nodarbības, iesaistīties dažādos saliedēšanas pasākumiem, tikties ar citu skolu skolēnu pašpārvaldes dalībniekiem, kas ļaus vairāk izprast skolēnu pašpārvaldes darbības nozīmi un iespējas skolas dzīves uzlabošanā.