X

Tūrisma pulciņa dalībnieku starti Moldovā

2020. gada 9. marts

Tūrisma pulciņa dalībnieku starti Moldovā

STRPTAUTISKĀS SACENSĪBAS MOLDOVĀ

Interesanta pieredze tika gūta, tūrisma pulciņa dalībniekiem startējot Starptautiskajā Dinamisko spēļu sporta festivālā Moldovā, Kišiņevā, kas norisinājās no 4.-9.martam.

Ielūgumu piedalīties šajā projektā saņēmām jau iepriekšējā gada augustā, tas nāca no Moldovas skolu sporta federācijas. Īstu gatavošanos uzsākām oktobrī, kad tika aptaujāti visi tūristi un vecāki. Lēmums piedalīties sacensībās nebūt nebija viegls, jo šoreiz brauciens bija paredzēts pavisam savādākas nekā iepriekš pieredzētie. Tika pieņemts lēmums uz Kišiņevu doties ar lidmašīnu un ceļa izmaksas apmaksāt pašiem vecākiem.

Otrs izaicinājums bija nokomplektēt komandu 12 sportistu sastāvā, prasītajā vecuma posmā. Taču arī ar to tikām galā- apvienojoties Sējas un Ādažu skolu tūrisma pulciņa dalībniekiem, komanda tika nokomplektēta.

Taču trešajam izaicinājumam nebija gatavs neviens un tas arī vairs nebija atkarīgs no mums… Biļetes lidojumam bija iegādātas jau novembrī, taču līdz pēdējam brīdim nezinājām vai netiks aizliegti paši lidojumi, kā arī- vai Moldovā netiks aizliegts rīkot festivālu. Tomēr kāds augstāks spēks bija kopā ar mums un mēs devāmies ceļā, kā arī laimīgi atgriezāmies! Arī laika apstākļi kopumā mūs lutināja, izbaudījām +20 grādu siltumu un ķērām pirmos saules starus. Starti notika gan telpās, gan ārā. Pēc pēdējās aptaujas - nedēļu pēc atgriešanās - joprojām esam sveiki un veseli!

Tagad pašu bērnu domas par braucienu.

KRISTIANS. Manuprāt, ceļojums ir ļoti izdevies! Skolotājas visu ir izplānojušas un parūpējušās par mūsu komfortu. Lidojumi bija ērti un apkalpošana patīkama. Pa vidu startiem, mums bija atpūtas un pastaigas. Noslēguma dienā mūs aizveda uz apbrīnojamu atrakciju parku. Man viss ļoti patika, jo cilvēki pret mums bija laipni un es labprāt atgrieztos.

KATRĪNA un RENĀTE. Katrā lidojumā bija savādākas sajūtas- bailes, satraukums, prieks, sajūsma un arī viss kopā! Sacensības bija savādākas nekā mēs bijām iedomājušās, bet gāja labi. Visi bija ļoti atsaucīgi pret mums. Katra diena atšķīrās no iepriekšējās. Citas sajūtas, emocijas un darbības! Vakaros mēs spēlējām spēles, runājām, pavadījām forši laiku. Mums ļoti patika šis brauciens. Mēs gribētu braukt vēlreiz!

TOMS un DENISS. Moldovieši ir laipni un draudzīgi. Konkurējošās komandas mums pat parādīja, kas būs jādara un palīdzēja sagatavoties. Moldovā ir lētas cenas. Viesnīca bija laba, jo esam pieraduši gulēt uz paklājiņiem, bet tagad bija gultas! Ēdiens arī tīri labs. Mums ļoti patika, gribētu aizbraukt vēlreiz.

MATĪSS un PATRĪCIJA. Brauciens kopumā bija foršs un piedzīvojumiem bagāts. Iepazinām daudz jaunus un jaukus cilvēkus. Ļoti patika, ka mūs viesmīlīgi uzņēma. Sacensības bija ļoti interesantas, jo tādas Latvijā netiek spēlētas. Bija interesanti iztestēt arī viņu ēdienu veidus. Ļoti vēlētos vēl šādas iespējas, jo tā ir laba pieredze!

Sk.KRISTĪNE.  Jāatzīst, ka līdzīgi kā bērni, arī es domāju, ka šis brauciens bija ļoti, ļoti laba pieredze un pārbaudījums mūsu jauniešiem. Bija iespēja pārvarēt savu komforta zonu – nopietni sportojot vairākas dienas pēc kārtas, bez iespējas pateikt „Es negribu, šodien nē”. Tāpat liels pārbaudījums un fantastiska pieredze bija saziņa, jo viss notika krievu vai angļu valodās – lielisks prakstiskais treniņš nokavēto svešvalodas stundu vietā. Tāpat bija ļoti patīkami vērot kā jaunieši spēja sadarboties – spēja izveidot komandas stratēģijas, veidot sastāvu un plānot darbības – īsta kompetenču izglītība! Ja būtu iespēja, noteikti atbalstītu jauniešus vēlreiz doties šādā piedzīvojumā un jau startēt, iespējams, gūstot arī vēl labākus sportiskos panākumus! Ieguvām 8.vietu no 10 komandām. Žēl, ka dažādu iemeslu dēļ neieradās komandas no Ukrainas, Rumānijas un Bulgārijas. Tad mēs būtu ar tām līdzīgās pozīcijās.

Taču katrs dalībnieks saņēma diplomu par dalību sacensībās un komanda- piemiņas kausu no startiem Moldovā!

Sk.EVA.Vēl varu pieminēt to, ka dažbrīd jutos, ka esmu atgriezusies atpakaļ laikā, kur vēl brauc ar vecajiem Ikarusiem un pirmatnējiem trolejbusiem, biļetes pērkot no konduktora, kas to noplēš no rullīša!

Arī 8.marts joprojām tiek svinēts ar oficiālu brīvdienu un tulpju klēpji bija nopērkami it visur. Arī mūsu zēni mums sagādāja pārsteigumu, no rīta visām meitenēm uzdāvinot pa ziedam un šokolādei

No galerijas

Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -
Starptautiskās sacensības Moldovā -