X

Dokumentālās filmas izrāde

2018. gada 23. janvāris

Dokumentālās filmas izrāde                 23.janvārī plkst.13.00 Sējas skolas zālē varēs noskatīties Askolda Saulīša dokumentālo filmu "Astoņas zvaigznes". Tā ir filma, kura ir iekļauta Nacionālā kino centra programmā “Latvijas filmas Latvijas simtgadei”.
               Askolda Saulīša filma „Astoņas zvaigznes” vēsta par strēlnieku vienību sarežģīto formēšanos, ko kavēja gan Krievijas impērijas valdība, gan latviešu pilsonisko aprindu gļēvums, gan lielinieku propaganda. Izmantojot pašu strēlnieku rakstītus tekstus, atmiņas, vēstules un dienasgrāmatas, filmas veidotāji stāsta gan par strēlnieku leģendārajām kaujām, gan par viņu sadzīvi un mīlestību. Par to, kā strēlnieku vienībās rūdījušies nākamā Latvijas Neatkarības kara cīnītāji un vēl pirms Latvijas valsts dzimusi Latvija – 1 .Daugavgrīvas, 2. Rīgas, 3. Kurzemes, 4. Vidzemes, 5. Zemgales, 6. Tukuma, 7. Bauskas un 8. Valmieras latviešu strēlnieku bataljons. (www.lsm.lv)