X

Dokumentālā spēlfilma “Ievainotais jātnieks”

2018. gada 21. aprīlis

Dokumentālā spēlfilma “Ievainotais jātnieks”

        Ineses Brūveres dokumentālo filmu "Ievainotais jātnieks" Sējas pamatskolā varēs noskatīties 2018.gada 21.aprīlī  plkst.8.30.
        Dokumentālā filma ir par tēlnieku, Brīvības pieminekļa autoru Kārli Zāli, kuram 2018. gadā atzīmējām 130. jubileju.
        Latvijas simtgadi svinēsim kopā ar tēlnieka Kārļa Zāles 130. jubileju. Savu vīziju par Latvijas valsti viņš ir iemūžinājis divos monumentālos latviešu tautas nacionālās apziņas simbolos – Brīvības piemineklī un Brāļu kapos. Kārlis Zāle ar viņam raksturīgo monumentālo tvērienu dzīvi un tēlniecību redz lielās, spēcīgās līnijās, kas prasa daudz vitāla spēka un uzdrīkstēšanos.
         Filma seko Brīvības pieminekļa celtniecības procesam un tēlnieka dzīves notikumiem laikā, kad dzimst Latvija, sniedzot ieskatu laikmetam raksturīgajā politiskajā un sociālajā ainā, iepazīstinot  ar  tā brīža ideāliem, izcilām kultūras un mākslas personībām.